Официальный дистрибьютор компании EndoEnterprises (UK)

+38(044) 290 4388 +38(095) 677 5532 +38(067) 577 5532

Ефективність EndoTherm була протестована в БКЖБ Слэйв Лэйк, Канада.

У 2019 році SPG (Simon Property Group Inc) рекомендувала встановити EndoTherm у трьох багатоквартирних житлових будинках (БКЖБ) на півночі Альберти. Це тематичне дослідження демонструє річну економію енергії, реалізовану після одного опалювального сезону після встановлення EndoTherm у трьох будівлях.

Зважаючи на мінливість економії, припускають, що існує багато зовнішніх факторів, які можуть приховати економію, яку реалізує опалювальна добавка EndoTherm, такі як орієнтація будівлі, зміни в наповненості будинків, коригування експлуатаційних заданих показників та поведінка орендаря. Ці припущення не підтверджуються і не заперечуються в аналізі і відкривають можливість для подальших досліджень. Отже, економія енергії гарантується завдяки EndoTherm, але відсоток економії на об’єктах типу БКЖБ, ймовірно, буде сильно варіюватися в залежності від різних зовнішніх факторів.

Вирішення питання

Додавання EndoTherm до гідравлічних систем опалення є постійно зростаючою практикою підвищення енергоефективності системи для досягнення економії природного газу та зниження викидів парникових газів (ПГ). Доведено, що EndoTherm забезпечує економію до 15% на нагріванні газу за рахунок зменшення поверхневого натягу котлової води, що збільшує ефективну площу поверхні між циркулюючою водою та внутрішньою поверхнею опалювальної труби, що збільшує швидкість тепловіддачі. Результатом є значне зменшення енергії, необхідної для досягнення тієї ж заданої температури в приміщенні. Типовий термін експлуатації добавок для центрального опалення становить вісім (8) років від дати встановлення.

Для розрахунку енергозбереження, яке було досягнуто, для кожної ділянки було проведено статистичний аналіз градус днів нагрівання (HDD) для регіону та загальне споживання природного газу за минуле до встановлення EndoTherm. Відповідний рядок, що найкраще підходить, був визначений з даних і використовувався для оцінки щомісячного споживання газу в наступні місяці, якщо EndoTherm не був встановлений. Чиста різниця між оцінкою споживання газу, якщо EndoTherm не була встановлена разом із фактичними значеннями споживання після встановлення, відповідає економії енергії, яку реалізує опалювальна добавка.

Для цілей цього прикладу багатоквартирні будинки іменуються будівлями А, В та С відповідно. Будинки A і B мають квадратну форму, перпендикулярні одна одній, мають однакові системи опалення та однакові розміри будівель. Будівля С є Г-подібною будівлею і знаходиться менш ніж за один кілометр на північ від будівель А і В.

Дані про споживання газу після встановлення EndoTherm для кожної будівлі порівнювали з попередніми 18 місяцями даних комунальних послуг, аналізуючи споживання газу на жорсткий диск від найближчої метеостанції на місці. Ефективність ефективності визначалась відповідно до керівних принципів Міжнародного протоколу для вимірювання та перевірки результативності (IPMVP).

Варто згадати, що дві точки споживання були вилучені з аналізу для будівель A і C, оскільки вони виявились вищими за дані.

Аналіз трьох будівель EndoTherm після вказує на те, що встановлення нагрівальної добавки позитивно вплинуло на гідравлічні системи опалення, оскільки економія енергії була реалізована у всіх трьох об’єктах. Фактична загальна економія природного газу призвела до достатньої мінливості між об’єктами, оскільки вони коливались приблизно від 7% до 13%. З фінансової точки зору ці заощадження відповідають простим періодам окупності приблизно 2 роки з рентабельністю інвестицій (ROI) від 253-322%.

Коли розрахункове споживання природного газу системами побутового гарячого водопостачання (ГВП) на об’єктах вилучається із середньорічного споживання газу, можна отримати приблизне значення процентної економії, пов’язаної лише з базовим навантаженням опалення. Це можливо зробити, оскільки системи гарячого водопостачання у всіх будинках повністю незалежні від газових систем отоплення / охолодження, і немає інших технологічних навантажень, які використовують природний газ на об’єктах.

Виходячи з прогнозованого щорічного базового навантаження на опалення та економії, реалізованої EndoTherm, відсоткова економія лише на обладнанні отоплення / охолодження відповідає 16,59%, 19,88% та 12,14% для будівель A, B та C відповідно.

Різниця в економії між однаковими будівлями А і В свідчить про те, що існує безліч факторів, які можуть вплинути на реалізовану економію. Деякі з очевидних факторів можуть включати зміни в заповнюваності будівель, коригування робочих заданих значень опалювальних котлів та зміни встановлених показників термостата в апартаментах для орендарів. Інші не настільки очевидні фактори можуть складатися з орієнтації будівлі або рівня впливу вітру, оскільки будь-яка будівля може захищати іншу будівлю від вітру, тим самим зменшуючи рівень тепловтрат, що, як наслідок, зменшує потреби в тепловому навантаженні. Цей аналіз не досліджує, чи будь-який із цих факторів сприяв розбіжності в економії між будівлями А та Б.

Ще одним важливим фактором, який слід врахувати, що може приховати економію енергії від EndoTherm у БКЖБ, є поведінка орендарів. Наприклад, якщо орендарі залишають вікна відкритими взимку, а запит на тепло всередині орендованих блоків постійно ввімкнутий, це може призвести до непотрібної роботи опалювального котла.

Результати

Економія енергії, реалізована встановленням EndoTherm у трьох БКЖБ в Slave Lake, AB, була розрахована за допомогою протоколів IPMVP (Міжнародний протокол верифікації результатів вимірювання). Аналіз показав, що всі сайти отримали вигоду від EndoTherm завдяки зменшенню споживання енергії. Жодна з майданчиків не досягла річного скорочення на 15% порівняно із загальним річним споживанням палива. Однак, якщо враховувати лише базове навантаження опалення, очевидно, що економія може перевищувати продану «до 15%», яку вимагає EndoTherm. Будинок B був об’єктом, який мав найбільші заощадження енергії, за яким слідували будинок A, а потім будинок C.

 Прогнозоване річне споживання (ГДж)Фактичне річне споживання (ГДж)Річна економія палива (ГДж)Загальна економія палива (%)Простий період окупності (роки)ROI (%)Економія від опалення (%)
А3963,63557,3406,310,251,9926816,59
В3893,03386,4506,613,011,6632219,88
C4849,04510,6338,46,982,1125312,14

Економія

  • Загальна середня економія енергоносія: 16,02%
  • Загальна економія коштів: 6250 доларів Канада (CAD) за рік
  • Загальна економія CO2: 62 800 кг за рік

Заощадження суттєво різнились від місця до місця, що свідчить про те, що існує безліч факторів, які можуть замаскувати економію, пов’язану з установкою EndoTherm на об’єктах БКЖБ. Це дослідження припускає, що ці фактори можуть включати зміни в заповнюваності будівлі, зміни експлуатаційних параметрів будівлі, орієнтації будівлі та поведінки орендаря. Ці фактори не вивчаються далі в цьому дослідженні, щоб підтвердити їх або спростувати їх вплив.

По матеріалам: http://www.endotherm.com/case-studies/slavelakereit-apartments/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × 3 =

Консультация